Postrzelali Ilance

Aż 9 goli zdobyli w ostatniej kolejce III ligi piłkarze Górnika. Wałbrzyszanie rozgromili Ilankę Rzepin i zdecydowanie poprawili swój i tak niezły dorobek bramkowy. Łupem podzieliło się pięciu piłkarzy, a 4 razy do siatki rywali trafił Marcin Orłowski.

Gornik_Ilanka

Biało-niebiescy do przerwy prowadzili „tylko” 2:0, a mogli przynajmniej jeszcze raz lub dwa pokusić się o pokonanie bramkarza z Rzepina. Oba gole w tej części zdobył Dominik Radziemski. Najpierw w 25 min, a potem, wykorzystując idealne podanie od Mateusza Krzymińskiego pomocnik Górnika podwyższył na 2:0.

Istna kanonada rozpoczęła się jednak dopiero po przerwie. Już w 50 min podopieczni Roberta Bubnowicza wygrywali 3:0, a do siatki przeciwników trafił Marcin Orłowski.  W 57 min ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Nie minęło 120 sek. a Górnicy prowadzili już 5:0, bo sytuację sam na sam z golkiperem Ilanki wykorzystał Mateusz Krawiec. Chwilę później Orłowski skompletował hat-tricka. W ostatnim kwadransie przyjezdnych dobili Marcin Morawski, Bartosz Tyktor oraz ponownie Orłowski i skończyło na pogromie gości

Górnik Wałbrzych – Ilanka Rzepin 9:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Radziemski (25), 2:0 Radziemski (40), 3:0 Orłowski (50), 4:0 Orłowski (57), 5:0  Krawiec (59), 6:0 Orłowski (63), 7:0 Morawski (78), 8:0 Tyktor (85), 9:0 Orłowski (90)

Górnik: Jarosiński – Rytko (83 Brzeziński), D. Michalak, Tyktor, Surmaj, Radziemski, Morawski, Oświęcimka (71 Orzech), Krawiec (77 Sobiesierski), Krzymiński (72 Woźniak), Orłowski.