Potrafią walczyć jak mało kto

Tydzień po tygodniu w turniejach karate wystartowali reprezentanci Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI. Oba występy sportowcy z klubu działającego przy PSP nr 17 w Wałbrzychu mogą uznać za bardzo udane.

Przed ponad tygodniem, 24 lutego wałbrzyszanie zaprezentowali się w Tarnowie Opolskim na XIX Mistrzostwach Opolszczyzny skąd przywieźli 2 medale. Oba zdobyte w kumite w tej samej kategorii chłopców 14-15 lat i wadze +60kg. Wicemistrzem Opolszczyzny został Krystian Raś, a brązowym medalistą został Dominik Obuchowski, który wszedł również do ścisłej czołówki w konkurencji kata chłopców 14-15 lat ostatecznie kończąc konkurencję na 4 pozycji. W turnieju wzięło udział ponad 130 karateków z całej Polski.

Z kolei 3 marca zawodnicy UKK Shinkyokushinkai OBI pokazali się w turnieju Silesia Cup w Legnicy, dokąd pojechało 9 karateków naszego klubu, którzy przywieźli 7 krążków. Zawody rozgrywane były tylko w konkurencji kumite. Na macie stawiło się ponad 100 zawodników z 10 klubów z Polski i Czech. Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Obuchowska, która stoczyła bardzo dobre walki z większymi i cięższymi od siebie zawodniczkami w kategorii dziewcząt 10-11 lat (+40 kg). Drugie miejsce zajęła Ada Wołk-Łaniewska, która debiutowała na macie w kategorii dziewcząt 6-7 lat (+25 kg). Również debiutantką na macie była Zuzanna Nowak, która zajęła 3 miejsce w kategorii dziewcząt 8-9 lat (+25kg). Na trzecich miejscach uplasowali się także: Aleksandra Wróbel – dziewczęta 12-13 lat (-45kg), Mateusz Mielnik – chłopcy 10-11 lat (-40 kg), Dominik Obuchowski – chłopcy 14-15 lat (+60 kg) i Konrad Goworski – chłopcy 12-13 lat (+45 kg).

Sędzią na zawodach był Sensei Tomasz Obuchowski, a trenerem Sempai Agnieszka Obuchowska.