Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Powiatowo-gminne świętowanie 11 listopada

Rowerowy Rajd Niepodległościowy, msza za ojczyznę z oprawą muzyczną w wykonaniu Głuszyckiej Orkiestry Dętej, występ laureatów Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, recital piosenek przedwojennych oraz wspólne śpiewanie pieśni wypełniły uroczyste obchody Powiatowo-Gminnego Święta Niepodległości organizowanego 11 listopada w Głuszycy.

niepodleglosc_gluszyca

Pod „Pomnikiem Solidarności” w Głuszycy symboliczne biało-czerwone wiązanki kwiatów złożyli starosta wałbrzyski Jacek Cichura, wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego Julian Golak, burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz delegacja radnych miejskich na czele z przewodniczącym Grzegorzem Milczarkiem i wiceprzewodniczącą Edytą Popek. Modlitwę w intencji rodaków poległych za wolną Polskę poprowadził ks. Sławomir Augustynowicz.

-Wspominana 98 rocznica odzyskania wolności przez naszą ojczyznę przypomina nam o zarówno bolesnych kartach historii naszego narodu, jak i o niezwykle radosnym dniu, w którym Polska po 123 latach niewoli zaborów odzyskała niezawisłość – mówił podczas uroczystości burmistrz Roman Głód.

Na scenie głuszyckiego Centrum Kultury wystąpili zwycięzcy Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej: Maja Warszczuk i Marika Żytkiewicz z Przedszkola Samorządowego w Głuszycy, a także dwa duety ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy Dominika Grzesiak i Piotr Repeta oraz Zuzanna Grzesiak i Anna Skowron. „Opowieści z pożółkłych pocztówek” – pełen dyskretnego humoru, ale i skłaniający do refleksji recital Roberta Delegiewicza i zespołu „Reaktywacja Band” przybliżył widzom znane piosenki przedwojenne. Na zakończenie obecni na sali głuszyczanie włączyli się do wspólnego śpiewu znanych i mniej znanych pieśni i piosenek patriotycznych. Po uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek – tort przygotowany przez restaurację „Stara Piekarnia” w Głuszycy.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

14 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica