Aktualności, Polecamy

Powstały mieszkania chronione

Siedem mieszkań chronionych oddano do użytku w budynku przy ulicy Ogrodowej 2 w ramach Centrum Wsparcia Socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Parterowy budynek, w którym utworzono siedem mieszkań chronionych, przeszedł generalny remont. Całość inwestycji kosztowała około 2,2 mln zł. Projekt został sfinansowany ze środków gminy Wałbrzych, a w zakresie termomodernizacji z zadania dofinansowanego przez Unię Europejską. W obiekcie powstała również stołówka, sala konferencyjna, a w części piwnicznej magazyny i archiwum.

– Bardzo się cieszymy, że dzisiaj możemy otworzyć kolejną placówkę dla osób, które w jakiś sposób nie radzą sobie same w życiu i wymagają opieki. Mieszkania chronione są dla osób niepełnosprawnych, dla osób, które z powodu wieku, problemów w poruszaniu się nie mogą samodzielnie funkcjonować w swoich mieszkaniach. Dla takich osób właśnie dzisiaj otwieramy 21 miejsc w 7 mieszkaniach chronionych – mówiła podczas otwarcia Grażyna Urbańska dyrektorka wałbrzyskiego MOPS.

Fot. użyczone(Wałbrzych Moje Miasto)

7 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica