Aktualności, Polecamy

Powstaną kolejne mieszkania

Budynki po byłych szkołach staną się wkrótce obiektami, w których zamieszkają wałbrzyszanie. Miasto chce je zagospodarować na mieszkania komunalne i socjalne.

remonty_mieszkania

Przy ulicy Paderewskiego i Husarskiej trwa budowa mieszkań komunalnych. Łącznie w tych lokalizacjach powstanie ponad 80 mieszkań. Jednak potrzeby mieszkaniowe wałbrzyszan są ogromne i mieszkań cały czas jest zbyt mało. Do tego dochodzą osoby, które mają wydane wyroki i czekają na eksmisję do lokali socjalnych. Jest ich blisko 500.

Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu miasto szuka rozwiązania trudnej sytuacji. Budynek po dawnym Zespole Szkół Techniczno-Budowlanych przy ul. Przywodnej stanie się miejscem zamieszkania dla kilkunastu rodzin. Będą to lokale socjalne.

– Na piętrach będą mieszkania socjalne, a na parterze będzie znajdował się dom dziennego pobytu dla seniorów – zdradza prezydent Roman Szełemej. Mieszkania socjalne, i to kilkadziesiąt, powstaną przy ul. Beethovena po budynku, w którym obecnie znajduje się MOPS. Miasto chce wykorzystać również inne obiekty, które stoją puste, na mieszkania komunalne. – Po byłym gimnazjum przy ul. 1 Maja 149 w dzielnicy Sobięcin chcemy stworzyć 8 mieszkań komunalnych – mówi prezydent. – Otrzymaliśmy też dotację z Aglomeracji i Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę mieszkań chronionych przy ulicy Ogrodowej – dodaje.

W tym wypadku mowa o parterowym pawilonie, który musi zostać zaadaptowany na potrzeby mieszkaniowe. Jest na to zagwarantowana w budżecie miasta suma blisko 500 tys. zł. Mieszkania chronione będą przeznaczone dla osób z problemami zdrowotnymi, które potrzebują całodobowej opieki i wsparcia. W zamyśle ma tam powstać 7 lokali, stołówka z jadalnią i będzie to centrum wsparcia socjalnego.

SCB

Fot. (red)

17 lutego 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica