Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Powstanie kładka nad jeziorem

Ważna chwila dla Walimia. Wójt gminy Adam Hausman podpisał umowę na rozbiórkę i budowę kładki dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Realizacji zadania podejmie się firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa.

Inwestycję zaplanowano w ramach projektu pn. „Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej Choina i poprawie organizacji ruchu turystycznego w gminie Walim”.

– To będzie ważne dla nas przedsięwzięcie, zwłaszcza, że realizowane na rzadko spotykanej konstrukcji wstęgowej – mówi Mirosław Kostyrko, dyrektor oddziału Strabag we Wrocławiu. Kładka powstanie w miejsce mostu wiszącego, który zostanie rozebrany. – Most nie może być dopuszczony do użytkowania na stałe, ponieważ nie pozwalają na to jego stan techniczny i funkcje użyteczności. Cieszymy się, że po wielu latach, w końcu doczekamy się kładki z prawdziwego zdarzenia, takiej która w żaden sposób nie będzie stwarzać zagrożenia dla turystów i osób odwiedzających Jezioro Bystrzyckie oraz będzie dostępna przez cały rok. Ponadto znacznie poprawi się estetyka – dodaje wójt Adam Hausman.

Inwestycja pochłonie ponad 5,6 mln zł, a termin zakończenia prac określono na 31 października 2018 roku.

Fot. użyczone (UG Walim)

20 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica