Polecamy, Sport

Pożegnali się z klasą

Choć była to przedostatnia kolejka zmagań w sezonie regularnym pierwszoligowych siatkarzy, gracze Aqua-Zdroju zakończyli już rywalizację w rozgrywkach zasadniczych. Przypomnijmy, że w meczu ostatniej serii, który odbył się awansem wałbrzyszanie pokonali SMS PZPS. A na pożegnanie sezonu, w zeszłą sobotę, podopieczni Janusza Bułkowskiego odprawili z kwitkiem TSV Sanok.

Premierowego seta bardzo dobrze zaczęli gospodarze, którzy wygrywali nawet 3 oczkami. Później gra się wyrównała i przybysze z dalekiego Sanoka doprowadzili do remisu, a po chwili przez moment byli nawet górą. Po asie serwisowym Mateusza Lindy wszystko wróciło jednak do normy czyli bezpiecznej przewagi Aqua-Zdroju (17:14). Nie trwało to długo. Sanoczanie znów doszli miejscowych i dograli do stanu 24:24. Ostatnie dwie wymiany w tej partii, na szczęście dla licznie zgromadzonych kibiców, lepiej rozegrali wałbrzyszanie i to oni objęli prowadzenie w spotkaniu.

O drugiej części w wykonaniu siatkarzy TSV, można napisać tylko tyle, że ją rozegrali. Goście zaprezentowali się w tej odsłonie potyczki fatalnie. Gubili się w rozegraniu, nie istnieli w polu zagrywki, szwankowało po ich stronie przyjęcie. Praktycznie od pierwszej wymiany dominowali podopieczni Janusza Bułkowskiego (5:1), którzy sukcesywnie powiększali dystans dzielący obie ekipy. Ostatecznie MKS Aqua-Zdrój triumfował w tej partii do 14.

Rozochoceni takim przebiegiem starcia gospodarze jak najszybciej chcieli pójść pod prysznic i chyba zbyt wcześnie pomyśleli, że jest „po herbacie”. Tymczasem trzecia odsłona od początku była niezwykle wyrównana, a na tablicy wyników często wyświetlał się remis (6:6, 12:12, 19:19). W pewnym momencie wałbrzyszanie przegrywali nawet 19:21. Wtedy pomógł czas wzięty przez trenera Bułkowskiego. Nasi siatkarze doprowadzili do remisu 24:24, a seta asem serwisowym zakończył Bartłomiej Dzikowicz.

MKS Aqua-Zdrój – TSV Sanok 3:0 (26:24, 25:14, 26:24)

MKS Aqua-Zdrój: Lipiński, Linda, Orobko, Marszałek, Dzikowicz, Woźnica, Szydłowski (libero) oraz Buczek.

Fot. (ben)

10 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica