Polecamy, Sport

Pożegnali zimę na sportowo

Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się VIII edycja marszu nordic walking „Czekamy na wiosnę”. Na starcie pojawiło się 40 piechurów z różnych regionów Dolnego Śląska.

Na trasę, liczącą około 10 km wszyscy uczestnicy wyruszyli z wiankami na głowie w poszukiwaniu wiosny, trasą dawnego „Biegu Gwarków”. I okazało się, że wiosna daje już o sobie znać. – Udało nam się usłyszeć pierwsze zalotne śpiewy ptaków, wypatrzyliśmy pojawiające się wiosenne kwiaty – śnieżyczki, przebiśniegi, krokusy i bazie. Pożegnaliśmy smutną Panią Zimę – Marzannę, a powitaliśmy radosną Panią Wiosnę. Po drodze zwiedziliśmy cerkiew w Sokołowsku, o której pięknie opowiadał Brat Łukasz – mówią organizatorzy wydarzenia

Start i metę marszu zlokalizowano przy Sanatorium „Biały Orzeł”, gdzie po pokonaniu trasy wszyscy odpoczywali przy tradycyjnym ognisku. Jak zwykle nie chodziło o bicie rekordów w przejściu ok. 10-kilomerowego odcinka, a o rekreację. Na zakończenie rozlosowano wśród uczestników nagrody.

Organizatorem marszu był Wałbrzyski Klub Biegacza Podzamcze Zamek Książ, a patronat objęły Sanatoria Dolnośląskie. Organizatorzy dziękuję też Leszkowi Michnickiemu za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Fot. użyczone (WKB Podzamcze Zamek Książ)

19 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica