Na sygnale, Polecamy

Pracuje w policji, pisze wiersze i bajki

To może być dla wielu zaskoczenie, ale Irena Raszka pracownik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymała z rąk prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja stypendium na rok 2018 dla osób zajmujących się… twórczością artystyczną. Do tej pory pewnie niewielu z was wiedziało, ale wałbrzyszanka pisze wiersze i bajki dla dzieci i nie tylko.

Kilka tygodni temu prezydent Roman Szełemej wydał zarządzenie w sprawie przyznawania stypendiów na rok 2018 osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami. Wśród sześciu nazwisk, które otrzymały na realizację wyznaczonych celów 4 tysiące złotych znalazła się także Irena Raszka, pracująca od 18 lat w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Wałbrzyszanka blisko 3 lata temu zupełnie przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Nie był to jednak utwór pisany na kartce, a wersja smsowa. Irena Raszka wiadomość tekstową wysyłała telefonicznie do swoich znajomych. Otrzymała dużo pochlebnych recenzji od odbiorców i tak zaczęła się jej przygoda z pisaniem.

Do tej pory stworzyła blisko 2 tysiące wierszy i wierszyków. Są one przeznaczone dla dorosłych i dzieci. Warto dodać, że niespodziankę przygotowała Irenie Raszce jej bratowa, która własnoręcznie wykonała dwa egzemplarze książeczek przeznaczonych dla dzieci: „Słodkich snów” oraz „Bajeczki dla Kubusia”. Unikatowe wydania posiadają własnoręcznie wykonane ilustracje.

Od pewnego czasu wałbrzyszanka spotyka się z najmłodszymi w szkołach, przedszkolach oraz bibliotekach, by poczytać im swoje utwory. Odbiór oczywiście jest bardzo pozytywny, dlatego Irena Raszka zapraszana jest także poza granice naszego miasta. Dzieła prezentowała już m.in. w Głuszycy, a ma zaproszenia do Opola, Raciborza, Zielonej Góry i Leszna. Za pieniądze ze stypendium autorka zamierza wydać większą ilość bajek dla dzieci.

Irena Raszka to pozytywna osoba realizująca swoje marzenia i duma całej wałbrzyskiej komendy.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

10 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica