Kultura, Polecamy

Prapremiera w Lalkach

Już 15 września o godz. 18:00 prapremierą spektaklu „Podwórko zaginionych zabawek” w reż. Roksany Miner w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu rozpocznie się IV edycja Festiwalu małych Prapremier.

Miś jest do tulenia, z grającym Pajacem można tańczyć i śpiewać, a Lalę uczesać w piękne warkocze albo zabierać na spacery. Do planowania dalszych wypraw z pewnością przyda się Globus, chociaż jak wiadomo – wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Zwłaszcza gdy zbudowało się go na solidnych fundamentach, np. twardych i hardych Klockach.
Oto opowieść kilku Zabawek snuta na pewnym tajemniczym podwórku, z którego dziwnym trafem jakoś niełatwo się wydostać. Czy pozostanie tylko wspomnieniem ? A może dzięki przyjaźni i życzliwości bohaterów uda się ją stworzyć na nowo, dokładnie tak, jak postawiony wspólnymi siłami fantastyczny dźwig?
Sztuka Anny Andraki powstała z inspiracji miejscem, które istnieje naprawdę w zaułkach lwowskich kamienic. To historia o sile marzeń, potrzebie bliskości, miłości i akceptacji, w której główni bohaterowie mają co prawda swoje troski, ale mają też siebie, wsparcie i chęć, aby wciąż działać. Całkiem możliwe, że mali widzowie znajdą w nich wiele i ze swoich zabawek, i z własnego podwórka.
Przedstawienie dla widzów w wieku 4+.
Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz gminy Wałbrzych.
„Podwórko zaginionych zabawek”
tekst: Anna Andraka
reżyseria: Roksana Miner
scenografia: Mateusz Mirowski
muzyka: Grzegorz Mazoń
obsada: Karolina Bartkowiak, Anna Jezierska, Urszula Raczkowska, Paweł Kuźma, Filip Niżyński, Paweł Pawlik.
TLiA zaprasza widzów na pokaz przedpremierowy 15 września o godz. 12:30 oraz pokazy popremierowe: 22 września i 20 października o godz. 12:30.
Bilety: 19 zł (dorośli), 17 zł (dzieci). Kasa biletowa teatru, tel. 74 666 73 41 – czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.
Kup bilet on-line na bilety.teatrlalek.walbrzych.pl.
Fot. użyczone (TLiA)

14 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica