Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Prawie tona dla zwierzaków

Dokładnie 930 kg zebrali uczniowie i mieszkańcy Świebodzic w ramach akcji zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt. Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna, a w przedsięwzięcie zaangażowały się też inne placówki: PSP 3, siłownia OSiR, Przychodnia Weterynaryjna Stiopka, Pracownia Urody, a także Urząd Miejski w Świebodzicach.

tona_dla_zwierzakow

Pracownicy magistratu zebrali prawie 55 kg karmy dla psów i kotów. Uroczysty finał odbył się w minioną środę, 8 listopada. Po ogromnych stertach worków z karmą, zabawek, legowisk, koców i innych przydatnych dla czworonogów przedmiotów widać, jak wiele jest wśród nas osób o wrażliwych sercach.

Organizatorami akcji, która miała już swoją drugą edycję, były nauczycielki: Justyna Gąsior i Agnieszka Różycka. – Dziękujemy za te wspaniałe dary serca, za wrażliwość na potrzeby zwierząt, jesteście wspaniali – mówiły do uczniów.

Zbiórka trwała miesiąc, a jej efekty zostały rozdzielone pomiędzy kilka fundacji, zajmujących się opieką nad zwierzętami niechcianymi lub odebranymi właścicielom ze względu na złe traktowanie. 200 kg karmy pojedzie do Ośrodka dla Niechcianych i Porzuconych Zwierząt w Gilowie. To placówka, z którą współpracuje gmina Świebodzice. To właśnie tutaj trafiają bezpańskie zwierzęta z terenu miasta. Ośrodek opiekuje się nimi, a przede wszystkim szuka nowych domów. Obecnie przebywa tam około 30 psów, w tym kilka ze Świebodzic.

Fot. użyczone (UM Świebodzice)

11 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica