Prawie „tysiak” na Bike Maratonie

Pod Chełmcem w Wałbrzychu miłośnicy dwóch kółek rywalizowali w zeszły weekend na bardzo atrakcyjnych trasach na trzech dystansach: mini (25 km) – przewyższenia do 660 m, mega (49 km) – przewyższenia do 1580 m i giga (72 km) – przewyższenia do 2440 m.Wszystko w ramach Bike Maratonu.

Choć lista zgłoszeń do wyścigu, który tradycyjnie start i metę miał zlokalizowane pod Aqua-Zdrojem znacznie przekroczyła 3 tysiące nazwisk, to rejestrator na mecie wychwycił ostatecznie 948 uczestników.

Na dystansie mini najlepszy był Piotr Śliwiński z RMF FM Heg, ale drugie miejsce zajął Filip Brzóska z Whyte Nexelo Wałbrzych. Wśród kobiet triumfowała Matylda Szczecińska z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Monika Jeruzalska z Whyte Nexelo była 11, a dwa miejsca niżej uplasowała się kolejna z wałbrzyszanek – Martyna Tomasik.

Na dystansie mega nie mieli sobie równych Tomasz Pierwocha (RMF FM Heg) oraz Zuzanna Krzystała (Sup Lifting). Na najbardziej wymagającej trasie giga wygrali natomiast Mariusz Kozak z JBG-2 oraz Anna Sadowska z 72d Windsport.

Dodajmy, że na stadionie przy ul. Ratuszowej odbyły się wyścigi dla dzieci.