Aktualności, Polecamy

Przebudują krótką, ale ważną drogę

Do końca roku potrwają prace związane z przebudową ulicy Krótkiej i Nizinnej w Szczawnie-Zdroju. Na to czekało wielu kierowców i pieszych.

przebudowa_drog_szczawno

W ich zakres, poza modernizacją istniejącej nawierzchni drogi, wejdzie poprawa jej parametrów użytkowych, umożliwienie bezpiecznej komunikacji w tym rejonie oraz skuteczne odwodnienie mające na celu przeciwdziałanie skutkom opadów deszczu lub znaczącemu ograniczeniu ich skutków. Koszt inwestycji to 750 tys. zł. Środki w całości pochodzą z budżetu gminy Szczawno-Zdrój. Wykonawcą inwestycji jest firma „Serafiński” Roboty Ziemne i Budowlane.

– Jest to działanie długo oczekiwane przez mieszkańców i kierowców, którzy żalili się na uciążliwości związane z kształtem jezdni oraz z tym co jest wokół drogi. Były też źle ukształtowane chodniki i my chcemy to ponaprawiać. To są drogi lokalne, a więc nie przewidujemy ich poszerzenia, ale zamierzamy poprawić standard i jakość dla kierowców i pieszych – mówi burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk.

Prace prowadzone będą na odcinku kilometrowym, który obejmuje między innymi przełożenie nawierzchni jezdni oraz poprawienie, obniżenie i dołożenie nowych chodników, co stworzy na tym odcinku drogi ciąg pieszo-jezdny.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

10 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica