Aktualności, FOTOGALERIE, Polecamy

Przednia zabawa na Dniach Wałbrzycha – ZOBACZ ZDJĘCIA

Setki wałbrzyszan i mieszkańców okolicznych miejscowości bawiło się w Starej Kopalni podczas Dni Wałbrzycha. W trakcie dwudniowej imprezy na scenie wystąpiły gwiazdy estrady, m.in. Edyta Górniak i Michał Szpak, a w wesołym miasteczku było wszystko to, co do zabawy jest niezbędne.

Organizatorzy obawiali się o pogodę, bowiem jeszcze w czwartek padał deszcz, a temperatura wahała się w granicach 10 stopni Celsjusza. Na szczęście w piątek i sobotę świeciło słońce i nie było żadnych przeszkód, żeby pojawić się w Starej Kopalni.
Piątkowe obchody rozpoczęły się już rano biegiem Aniołów Hospicjum, którzy mieli do pokonania na nogach kilkaset kilometrów w bardzo szczytnym celu. Od 16:00 rozpoczęły się uroczystości w Starej Kopalni. Po przemówieniu prezydenta Romana Szełemeja i nadburmistrza miasta partnerskiego Freiberga Svena Krugera, przyszedł czas na występ niemieckiego chóru. Później odczytano Zasłużonych i Honorowych Obywateli Miasta Wałbrzycha, a także wręczono tytuły przyznane w latach 2018 – 2019. Kolejnym punktem programu był występ Chóru Millenium, a następnie prezentacja współpracy miast partnerskich Wałbrzych – Freiberg. Był to również dobry moment na odnowienie i uroczyste podpisanie deklaracji o dalszej współpracy obu miejscowości.
Od godziny 18.00 rozpoczęła się kolejna część Dni Wałbrzycha związana z występami gwiazd. Rozpoczął DJ P. Turner, a później kolejno występowali: EVO i Danzel. Po godzinie 21.00 uroczystego otwarcia święta Wałbrzycha dokonały władze miasta wraz z dyrektorem Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosławem Buzarewiczem. Na koniec na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru Edyta Górniak.
Następnego dnia w sobotę od 11.00 do 17.00 prowadzona była akcja Moto Serce (zbiórka krwi, pokazy motorów, konkurencje i konkursy). Ponadto dzieci mogły skorzystać z ekstra lunaparku, zabaw, warsztatów, regionalnych przysmaków i wielu innych atrakcji. O godzinie 17.00 uczestnicy Wałbrzyskiej Szkoły Talentów udowodnili, że ich praca nie idzie na marne, a później swój kunszt potwierdził Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych. Przeprowadzono finał konkursu „Wałbrzych ma talent”, a wieczorem na scenie pojawił się Michał Szpak, który swoimi utworami bawił wałbrzyską publiczność przez godzinę. Na koniec Dni Wałbrzycha odbył się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Impuls.
SCB

Fot. (red)

26 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica