Na sygnale, Polecamy

Przejęli prawie 3 tony nielegalnego towaru

Trzy osoby zatrzymane, zabezpieczone ogromne ilości krajanki, a także maszyny do cięcia – to efekt działań pograniczników oraz funkcjonariuszy CBŚ w powiecie wałbrzyskim i kłodzkim. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku to blisko 2 mln zł.

Straz_graniczna_tyton

W jednej z gmin powiatu wałbrzyskiego celnicy i policjanci zatrzymali do kontroli Forda Transita, w którym ujawniono 40 worków (łącznie około 800 kg) wypełnionych krajanką tytoniową bez polskiej akcyzy. Podróżujących autem mężczyzn – w wieku 24 i 29 lat – zatrzymano. Podobnie jak 24-latka, który przemieszczał się innym autem, a którego funkcjonariusze podejrzewali, że również brał udział w przewozie nielegalnego towaru.

Przy okazji mundurowi zdecydowali się przeszukać magazyn w Nowej Rudzie, należący do zatrzymanych. W pomieszczeniach znaleziono 2 tony suszu liści tytoniu i ponad 100 kg gotowej krajanki, a także maszyny do cięcia liści i wagę do porcjowania. Łączna wartość zabezpieczonego towaru to ponad 1,5 mln zł, a wartość maszyn – 30 tys. zł. Wstępnie straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na 2 mln zł.

Dwóm zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, a trzeciemu – pomocnictwa. Dodatkowo prokurator zastosował wobec trójki mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz dozór policyjny. „Handlarzom” grozi wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzą funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu.

Fot. użyczone (NOSG)

31 marca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica