Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Przeprowadzka w urzędzie

Widać zmiany zachodzące w szczawieńskim magistracie w związku z remontem i przystosowaniem obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Najbardziej spektakularnym efektem inwestycji jest winda, która działa od końca kwietnia. Są też inne zmiany, poprawiające funkcjonowanie urzędu.

Punkt Obsługi Interesanta, który dotychczas znajdował się w ciasnym pokoju nr 5 na parterze, został przeniesiony do pokoju nr 2. Są to pierwsze, duże szklane drzwi po prawej stronie, na które każdy natrafi zaraz po wejściu do budynku urzędu. Pomieszczenie jest duże, wkrótce zostanie także wyposażone w stolik i krzesła dla osób oczekujących. Naprzeciwko pokoju nr 2 znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Przy Punkcie Obsługi Interesanta mieści się także Wydział Gospodarki Lokalowej i Komunalnej, tu każdy załatwi sprawy związane m. in. z mieszkaniami komunalnymi, drogami, odpadami i cmentarzami. Podajemy numery telefonów – do Punktu Obsługi Interesanta: 74 849 39 05 i do Wydział Gospodarki Lokalowej i Komunalnej: 74 849 39 09.
– Budowa windy i reorganizacja wydziałów ma na celu przede wszystkim ułatwienie mieszkańcom załatwiania spraw w urzędzie i zwiększenie dostępności zwłaszcza dla osób mających problemy z poruszaniem się – podkreśla burmistrz Marek Fedoruk. – Przez wiele miesięcy mieszkańcy musieli poruszać się tak naprawdę trochę na placu budowy, ale inwestycja już się zakończyła, trwają ostatnie przenosiny i zmiany organizacyjne, prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości – dodaje gospodarz Szczawna-Zdroju.
Inwestycja pod nazwą „Budowa szybu dźwigu osobowego oraz przebudowa budynku urzędu miejskiego” realizowana była od 2018 roku, a jej koszt to 820 tys. zł. Warto dodać, że w holu urzędu stanęły także pojemniki do segregacji odpadów, aby urzędnicy także w miejscu pracy mogli „dzielić” śmieci. Wkrótce mniejsze pojemniki pojawią się na każdym piętrze.
Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

26 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica