Kultura, Polecamy

Przewodnicy o sezonie

Wałbrzyscy przewodnicy PTTK już myślą o zbliżającym się sezonie turystycznym. Niedawno uczestniczyli w przedsezonowym spotkaniu w Sanktuarium w Krzeszowie. Ponad setka przewodników z całego Dolnego Śląska spotkała się z kustoszem sanktuarium – ks. Marianem Kopko oraz przedstawicielami gminy Kamienna Góra.

W czasie dwugodzinnego spotkania w Centrum Obsługi Pielgrzyma omówiono walory przyrodnicze gminy: Rezerwat Głazy Krasnoludków (koło wsi Gorzeszów) i Rudawski Park Krajobrazowy.

– Dowiedzieliśmy się, że powstanie ścieżka rowerowa z Kamiennej Góry do Krzeszowa. Przewodnik sanktuarium poinformował, że w weekendy można zwiedzać unikatowy zabytek – Pawilon na Wodzie. Jest to jeden z najpiękniejszych obiektów słynnej Kalwarii Krzeszowskiej.

Była też krótka prelekcja nt. Via Sacra na terenie Polski, Czech i Niemiec prezentująca zabytkowe obiekty sakralne – relacjonuje przewodnik z Wałbrzycha Alicja Niewczas.

Fot. użyczone (Stefan Okoniewski)

4 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica