Przez Borową i tunel na metę

Kolejny 5. Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój przeszedł do historii. Nad organizacją tegorocznego biegu, który odbył się 13 maja, czuwało Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław przy współpracy Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Stowarzyszenia „Biegaj w Jedlinie”.

Podobnie jak przed rokiem sponsorem generalnym imprezy były Wodociągi Wałbrzych, a zawody odbyły się pod patronatem honorowym burmistrza Jedliny-Zdroju Leszka Orpla.

Każda dotychczasowa edycja biegu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było i tym razem, gdy bardzo szybko wyczerpał się limit zgłoszeń. Trasa piątej edycji biegu została zmodyfikowana i wiodła przez najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich – Borową, liczącą 853 m n.p.m. Podobnie jak w latach poprzednich prowadziła też przez najdłuższy, liczący 1601 metrów tunel kolejowy w Polsce. Start i metę biegu zlokalizowano na terenie Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej, natomiast limit czasu biegu ustalono na 4 godziny, ponieważ trasa licząca ponad 21 km była bardzo wymagająca.

Wszyscy uczestnicy po ukończeniu biegu otrzymali wyjątkowe medale, paniom dodatkowo zostały wręczone róże. W kat. open mężczyzn zwyciężył Pavel Brydl z Trutnova z czasem 01:30:13, a najszybszą panią w kategorii kobiet open była Natalia Bihun z Wrocławia z czasem 01:51:00. W kat. Jedlinianie pierwsze miejsca zajęli Katarzyna Chomiak oraz Robert Kubiak.