Przy szachownicach o trofeum

Zakończyło się Grand Prix w szachach o puchar burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka. W czterech turniejach, zorganizowanych w marcu, czerwcu, wrześniu i listopadzie, uczestniczyło łącznie 106 zawodników z całego Dolnego Śląska.

W klasyfikacji generalnej wygrał Natan Sypień z UKS Giecek Radków, drugie miejsce zajął Bartosz Smukowski z Wieży Pęgów, z trzeci miejsce przypadło Piotrowi Kejnie z Miedzi Legnica. W klasyfikacji do lat 18 triumfował Mateusz Klebański, drugi był Dawid Janus, z trzeci Filip Grąz (wszyscy Wieża Pęgów). W kategorii do lat 14 najlepszy okazał się Tomasz Stryjek ze Szczawna-Zdroju, wyprzedzając Aleksandrę Smusz (Wieża Pęgów) i Tymoteusza Kordylaka z Wałbrzycha. W kategorii do lat 10 wygrał Michał Cieszkowski (Jelonka Jelenia Góra), drugi był Oskar Marduła (UKS Giecek Radków), a na trzeciej pozycji uplasował się Igor Kostrzewa (Wieża Pęgów).

Sędzią głównym zawodów  był Paweł Kowalczyk, a organizatorem Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój we współpracy z Klubem Szachowym Wieża Pęgów.