Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Przyjemne z pożytecznym

Pozytywnie zakręceni „zwiedzacze” z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków spotkali się pod ruinami zamku Cisy. Najpierw, jeszcze przed odwiedzeniem najciekawszych miejsc, cała grupa posprzątała i uporządkowali teren na polanie pod ruinami zamku.

Nagromadziło się tam sporo śmieci po tzw. „pseudo-turystach”. Po gruntownych porządkach, tradycyjnie już członkowie DTMZ zwiedzili ruiny starej, podwałbrzyskiej warowni. Po zwiedzaniu przyszedł czas na wspólne biesiadowanie i pieczenie kiełbasek. Po zakończeniu i uporządkowaniu terenu w miejscu ogniska część grupy rozjechała się do domów, a połowa podjechała na miejsce inscenizacji bitwy pod Strugą.
– W tej inscenizacji wzięło czynny udział kilku naszych „grupowiczów” działających na co dzień w grupie rekonstrukcyjnej w Kłodzku, a reprezentujący 47. Pruski Pułk Piechoty – mówi Maciej Pawlik, rzecznik Towarzystwa. – Jako szef DTMZ, wszystkim uczestnikom tradycyjnego, wiosennego zlotu pod ruinami zamku Cisy serdecznie dziękuję za przybycie i udział w jak zawsze wesołym i miłym spotkaniu – mówi Robert Matwiejów. – Pięknie dziękuję również naszym wolontariuszom za posprzątanie terenu z nieczystości po wcześniejszych „pseudo-turystach” – dodaje.
Red
Fot. użyczone (DTMZ)

26 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica