Aglomeracja Wałbrzyska, Mieroszów, Polecamy

Przyjemnie być życzliwym

Życzliwość odgrywa ważną role w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje. Doskonale wiedzą o tym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokołowsku.

Uczniowie i nauczyciele tej placówki od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku.  W tym roku organizatorem szkolnej kampanii była Katarzyna Hawrot wraz z członkami Szkolnego Klubu Wolontariatu.

W trakcie Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień w szkole powstały Aleje Życzliwości. Dzieci dekorowały drzwi sal lekcyjnych życzliwymi hasłami. Działała też Skrzynka Życzliwości i Pozdrowień. Cieszyła się popularnością wśród małych i dużych, a karteczki z życzeniami i pozdrowieniami bardzo szybko zapełniły tablicę. Podczas uroczystego finału na godzinach wychowawczych młodzież rozmawiała o tolerancji, akceptacji, prawie do inności, prawie do życia, nauki i zabawy w spokoju, a także działaniach antydyskryminacyjnych. Każda klasa oraz grupy przedszkolne wybrały swojego „Dobrego Ducha”, a wszystkie „duszki” nagrodzono słodkościami i symbolicznym serduszkiem. Finał akcji połączono z obchodami Dnia Misia.

Fot. użyczone (UM Mieroszów)

4 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica