Aktualności, Polecamy

Ptasiego smacznego

Wprawdzie wielu z nas z utęsknieniem czeka na bociany, jaskółki czy szpaki, ale póki co, zima nie odpuszcza, a temperatury dają się we znaki. Nie tylko ludziom. Uczniowie PSP nr 15 w Wałbrzychu postanowili pomóc w tym trudnym okresie skrzydlatym mieszkańcom miasta.

W ramach projektu „Ogród sensoryczny” realizowanego przy współudziale Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” odbyły się warsztaty przyrodnicze. Uczniowie dowiedzieli się, co jest przyczyną migracji ptaków. Poznali gatunki, które pozostają w kraju na zimę i te, które o tej porze roku przylatują w nasze strony. Wykorzystując prezentację multimedialną uczyli się odróżniać wybrane gatunki ptaków zimujących w Polsce. Przeprowadzili obserwacje przyrodnicze i rozpoznawali ptaki w najbliższej okolicy. Dowiedzieli się czym wolno dokarmiać skrzydlatych przyjaciół zimą, a czego nie należy wykładać w karmnikach. Samodzielnie z ziaren słonecznika i smalcu przygotowali karmę.

Uczniowie wykonali również karmniki. Ci młodsi – pod okiem pracowników Castoramy, zaś starsi – jak na prawdziwych majsterkowiczów przystało, zaprojektowali i wykonali maleńkie ptasie stołówki w szkole.

Pamiętajmy, dokarmiając ptaki należy dopilnować, by karmniki były utrzymywane w czystości. Usuwajmy niezjedzony pokarm, gdyż zepsuty może zaszkodzić. Nie wolno podawać ptakom resztek zawierających sól i inne przyprawy. Ptaki nie jedzą takich pokarmów jak ludzie.

Przypomnijmy, że każdy może zrobić karmnik, należy jednak zadbać, by zabezpieczyć go przed kotami i innymi drapieżnikami, tak aby nie narażać naszych skrzydlatych podopiecznych na niebezpieczeństwo.

A potem usiądźmy w odpowiedniej odległości i cieszmy się widokiem przyrody.

Fot. użyczone (PSP 15)

4 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica