Radość Polek w Aqua-Zdroju

Po dwóch dniach rozgrywanego w Wałbrzychu kobiecego turnieju Ligi Narodów w siatkówce Polski są najlepsze. Biało-czerwone we wtorek po zaciętym boju pokonały Japonki, a w środę rozbiły Rosjanki. W czwartek zagramy jeszcze z Dominikaną, która jak dotąd poniosła dwie porażki.

Hala Aqua-Zdroju przez dwa dni podczas meczów Polek dosłownie pękała w szwach. Tysiące ludzi na trybunach, przyjazna i rodzinna atmosfera, a do tego fantastyczny doping, niosący podopieczne Jacka Nawrockiego do dwóch zwycięstw. Wałbrzych spisał się na medal zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Wszak reprezentacja Polski po dwóch dniach turnieju Ligi Narodów ma na koncie dwa zwycięstwa.

We wtorek polskie siatkarki źle zaczęły pierwszego seta z Japonią i w efekcie musiały odrabiać straty. W dwóch kolejnych partiach podopieczne Jacka Nawrockiego rządziły już na parkiecie. A przyszedł kryzys w połowie czwartego seta. Japonki wróciły do gry, doprowadziły do remisu i o tym kto zwyciężył decydował tie-break. W nim lepsze okazały się siatkarki znad Wisły, które od zwycięstwa rozpoczęły zmagania w Wałbrzychu.

W środę wydawało się, że przed podopiecznymi Jacka Nawrockiego stoi trudniejsze zadanie. Po drugiej stronie siatki stanęła bowiem reprezentacja Rosji. Okazało się jednak, że diabeł nie taki straszny jak go malują. Polki zagrały koncertowo, dominując w każdej z trzech partii, a wyrównana gra toczyła się praktycznie tylko w pierwszej partii.

Polska – Japonia 3:2 (18:25, 25:15, 25:16, 21:25, 16:14)

Polska: Pleśnierowicz, Smarzek, Kąkolewska, Efimienko-Młotkowska, Mędrzyk, Grajber, Stenzel (libero) oraz Łukasik, Nowicka, Bociek, Murek

Polska – Rosja 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)

Polska: Pleśnierowicz, Smarzek, Kąkolewska, Efimienko-Młotkowska, Grajber, Mędrzyk, Stenzel (libero) oraz Twardowska, Nowicka, Łukasik.

W innych meczach Dominikana przegrała 0:3 z Rosją, a Japonia pokonała 3:2 Dominikanę.