Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Radosny Dzień Dziecka w Głuszycy

Wesołe zabawy z animatorami, dmuchane zamki, rozgrywki sportowe i teatrzyk dla najmłodszych to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w dniu 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Głuszycy. Młodym mieszkańcom symboliczny klucz do władania miastem przekazał burmistrz Roman Głód.

Boisko sportowe w Głuszycy zamieniło się w olbrzymi plac zabaw, które poprowadzili animatorzy z Centrum Animacji i Rekreacji Karolandia. Ponadto najmłodsi w sali widowiskowej CK-MBP obejrzeli teatrzyk „Szewczyk Dratewka”, a najstarsi – uczniowie klas siódmych i gimnazjaliści – wzięli udział w rozgrywkach siatkówki i piłki nożnej. W czasie Dnia Dziecka rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Mój dom – bezpieczny dom – dom bez przemocy” – projekt socjalny współfinansowany przez gminę Głuszyca. Konkurs zorganizowali Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Kultury-MBP. Poniżej prezentujemy wyniki:

Kl. 0-III

1.Maja Borys

2.Leon Rozmus

3.Zofia Drzygała

Kl. IV-VI

1.Kacper Steciuk

2.Elena Bonczak

3.Maria Jarosz

Kl. VII-gimnazjum

1.Alicja Wilisowska

2.Laura Linder

3.Martyna Musz

Pamiątkowe dyplomy i drobne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, a prace wszystkich małych artystów od 4 czerwca można oglądać w galerii CK-MBP w godzinach pracy instytucji.

Na podium stanęły także zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców biorące udział w rozgrywkach siatkówki i piłki nożnej. W siatkówce dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, drugie kl. 3b, a trzecie kl. 2a z gimnazjum. Najlepszą drużyną w piłce nożnej okazali się gimnazjaliści z 3b, drugie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, a trzecie kl. 3a z gimnazjum.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

 

5 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica