Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Rajdy po górach… matematyki

Przez trzy jesienne soboty grupa 40 młodych matematyków ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy uczestniczyła w sześciogodzinnych „Mat-rajdach pieszych” po górach z grą terenową. Tym razem w zajęciach brali udział również rodzice i zaproszeni goście, którzy także rozwiązywali zadania, pomagali w opiece czy organizacji ognisk.

Uczniowie klas IV-VII z zaangażowaniem pracowali z mapą, wyznaczali trasę, rozwiązywali zagadki, łamigłówki logiczne i zadania matematyczne, które pozwoliły uzyskać ciekawe informacje o Głuszycy i o regionie, górach, zamkach, sztolniach, szczytach górskich. Nagrodą za wysiłek w zdobyciu „góry matematyki” były kiełbaski z ogniska oraz słodki poczęstunek w konkursie wiedzy o regionie. Pierwszy rajd pieszy odbył się na szczyt Rogowca w Górach Suchych. Celem drugiej pieszej wędrówki był Park Krajobrazowy Gór Sowich i Masyw Włodarza oraz zwiedzanie sztolni i podziemnych korytarzach kompleksów Riese w Osówce. Podczas trzeciego rajdu zdobyto kolejny szczyt należący do Korony Gór Polski – Waligórę (936m n.p.m.), najwyższe wzniesienie Gór Kamiennych z odpoczynkiem w schronisku Andrzejówka.

Nauka matematyki jest takim wspinaniem się po górach na poszczególne pasma od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dlatego uczniowie poszerzali wiedzę z matematyki w formie zabaw i  gier terenowych. Były to kolejne, tym razem w terenie, zajęcia z programu mPotęga, dofinansowane z Fundacji mBanku. Celem lekcji praktycznych jest rozwijanie umiejętności matematycznych, posługiwanie się mapą w terenie, popularyzacja turystyki pieszej, poznanie i promocja walorów przyrody okolic Głuszyc, integracja środowiska i promocja aktywności fizycznej.

– Zajęcia cieszyły  się wielkim powodzeniem, zaś piękna jesienna pogoda i „liściaste” szaleństwo sprawiło, że uczniowie bawili się na wycieczkach rewelacyjnie – mówi organizator rajdu i koordynator projektu Anna Chmielewska.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

20 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica