Aktualności, Polecamy

Remonty dróg w cieniu obwodnicy

W przyszłym roku ma rozpocząć się największa w powojennej historii Wałbrzycha inwestycja – budowa obwodnicy zachodniej miasta. Ale będą też inne drogowe remonty, które gmina zamierza przeprowadzić w 2018 roku.

drogowe_plany

Od kilku tygodni trwa remont dwupasmowej arterii w dzielnicy Podzamcze, czyli alei De Gaulle’a. W planie jest przebudowa obu jezdni, a roboty mają potrwać do czerwca 2018 roku. W tym roku wykonana zostanie jedna nitka, a druga w przyszłym roku. Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta nie zamierza na czas remontu zamykać drogi. Przebudowany zostanie również duży wiadukt, powstanie ścieżka rowerowa. Całkowity koszt inwestycji to 15 mln zł, z czego połowa pochodzi z rządowej dotacji.

– Kolejna bardzo ważna drogowa inwestycja, jaka nas czeka, to tzw. Trasa Sudecka – mówi Bogusław Rogiński z ZDKiUM w Wałbrzychu. – Będziemy wykonywać remont ulicy Kamienieckiej, a na końcu ulicy Noworudzkiej, gdzie często pojawiają się problemy z organizacją ruchu, powstanie rondo – dodaje.

Trasa Sudecka to nic innego jak dobre skomunikowanie Jeleniej Góry, Kowar, Kamiennej Góry, Czarnego Boru, Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Jedliny-Zdroju, Głuszycy, Nowej Rudy i Kłodzka. W niektórych miejscach ta droga znajduje się w całkiem niezłym stanie, ale w Boguszowie i Wałbrzychu należy wykonać konieczne roboty drogowe.

Na przebudowę ulicy 1 Maja czekają od lat nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale tysiące kierowców, którzy są zmuszeni przemieszczać się tą ulicą do pracy. Nawierzchnia jest w złym stanie technicznym i śmiało można powiedzieć, że obecnie jest to najgorsza droga w mieście. Wkrótce ma się to zmienić.

– Planowana jest przebudowa ulicy 1 Maja do skrzyżowania z ulicą II Armii – mówi Bogusław Rogiński. – To kiedy ten remont się rozpocznie jest uzależnione od decyzji Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, ale mamy nadzieję, że nastąpi to w pierwszym kwartale przyszłego roku – podkreśla.

Bogusław Rogiński zapewnia, że miastu nie grozi paraliż komunikacyjny związany z planowanymi remontami, bowiem modernizacja ulicy Wrocławskiej, która obecnie jest realizowana oraz prace na alei De Gaulle’a, zakończą się z pewnością zanim rozpocznie się budowa obwodnicy Wałbrzycha.

Fot. (red)

7 października 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica