Kultura, Polecamy

Robert Więckiewicz gościem Spektrum

Czwarty Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum startuje już we wtorek, 6 listopada i potrwa do soboty. Robert Więckiewicz jest kolejnym wybitnym aktorem, który spotka się z publicznością po seansach „Kleru” i „7 uczuć”. Do Świdnicy przyjadą także: Jacek Braciak, Wojciech Mecwaldowski, Michał Koterski.

Niezmiennie od pierwszej edycji Festiwalu w programie znalazł się Konkurs Główny – jury stanowi publiczność, która przyzna nagrodę swojemu ulubieńcowi. Do walki stanie dziesięć filmów fabularnych. Będą to między innymi polskie produkcje: „Córka trenera” Łukasza Grzegorzka ze znakomitą rolą Jacka Braciaka; „7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego – komedia nagrodzona na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Nagrodą Specjalną Jury; „Kler” – film Wojtka Smarzowskiego. Obok nich znalazły się tytuły z całego świata: „Dziewczyna” w reżyserii Lukasa Dhonta, pokazywana na Festiwalu Nowe Horyzonty; znana już z Nowych Horyzontów czy Tofifest „Granica”, której reżyserem jest Ali Abbasi, „Ramen – smak wspomnień” autorstwa Erica Khoo; pokazywana podczas łódzkiego Transatlantyku “Sofia” (reż. Meryem Benm’Barek-Aloïsi); a także „Utoya. 22 lipca” w reżyserii Erika Poppe.

Więcej o rozpoczynającym się we wtorek (6 listopada) w Świdnicy festiwalu filmowym Spektrum w najnowszym Tygodniku Wałbrzyskim, który można już kupić w kioskach i punktach sprzedaży prasy.

Red. (ala)

Fot. użyczone/Wrocławska Fundacja Filmowa

6 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica