Aktualności, Polecamy

Robiąc zakupy, możesz komuś pomóc

Wśród trzech pomysłów z naszego terenu można wybierać w drugim etapie programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Głosować za pomocą specjalnych żetonów mogą klienci trzech marketów tej sieci, znajdujących się w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju. 

glosowanie_granty

Polskę podzielono aż na 145 mikroregionów. Zrobiono to według lokalizacji sklepów Tesco, w których odbywa się głosowanie. W każdym mikroregionie o granty walczą 3 projekty. U nas głosowanie odbywa się w sklepach Tesco w Szczawnie-Zdroju, a także na Podzamczu (ul. Kasztelańska) i Piaskowej Górze (ul. Grodzka). Głosowanie na najlepsze lokalne projekty rozpoczęło się 8 marca i potrwa do 4 kwietnia. W tych dniach klienci marketów za każdy zakupy  otrzymują specjalny żeton uprawniający do głosowania. W każdym sklepie znajdują się urny, do których klienci mogą wrzucać żetony, decydują o tym, który projekt najbardziej im się podoba. Grant w wysokości 5 tys zł na realizację pomysłu otrzyma pomysł, który zbierze największą liczbę głosów w każdym ze 145 mikroregionów. Żetony otrzyma każdy bez względu na kwotę zakupów w myśl zasady jeden paragon = jeden żeton). Nie można jednak dzielić zakupów na pojedyncze produkty lub części, aby otrzymać w ten sposób więcej żetonów.  Co tydzień głosy z poszczególnych sklepów są zliczane, a wyniki można podglądać na stronie programu „Decydujesz, pomagamy”.

Na jakie projekty można głosować na naszym terenie? „W świecie labiryntu” to inicjatywa mieszkańców Białego Kamienia we współpracy z PSP nr 2 im. Orła Białego. Ma to być miejsce  inspirujące do aktywnego spędzania czasu wolnego dla rodzin z dziećmi. W zamyśle poprawi estetykę przestrzeni publicznej, a także bezpieczeństwo oraz zintegruje mieszkańców. Zrelaksuje, rozwinie wyobraźnię, kreatywną zabawę, umiejętności skupienia, koncentracji, analizowania, pokonywania przeszkód. Miejsce do zajęć edukacyjnych dla dzieci z PSP nr 2 i okolicznych przedszkoli wraz z istniejącym przy szkole placem zabaw, parkurem i urządzeniami fitness spełni rolę centrum rekreacyjno-sportowego oraz wypoczynku dla mieszkańców nie tylko Białego Kamienia, ale całego miasta. Ponadto w ramach projektu zaplanowano festyn rodzinny oraz event dla najmłodszych.

Fundacja Edukacyjno-Społeczna „Polny Kwiat” proponuje projekt pod nazwa „Pożyteczne Wakacje 2017”. To inicjatywa skierowana do dzieci zamieszkujących tereny wiejskie. Celem jest organizacja letnich półkolonii dla dzieci i poprzedzającego je happeningu na temat zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Opracowany program półkolonii jest bardzo bogaty i zakłada m.in. poznanie zasad zdrowego odżywiania czy poprawę sprawności fizycznej poprzez piesze wycieczki.

Trzecim pomysłem, na który można głosować w programie Tesco „Decydujesz, pomagamy” jest projekt Stowarzyszenia Bez Barier „Fitnessowy Raj. To specjalna sala treningowa w siedzibie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przeznaczona dla dzieci i młodzieży, ale również osób z niepełnosprawnościami oraz lokalnej społeczności. Jej powstanie poprawi sprawność fizyczną, pomoże w przeciwdziałaniu nadwadze i nieprawidłowym nawykom w codziennym życiu. Celem projektu jest zakup sprzętu sportowego (orbitrek, rowerek stacjonarny, bieżnia elektryczna, trener równowagi, przybory do ćwiczeń z obciążeniem).

Fot. użyczone

 

25 marca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica