Rodzynek Orliński

Jeden medal podczas Puchar Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym zdobyli zapaśnicy Zagłębia. W turnieju, który był jednocześnie XV memoriałem Bogusława Dąbrowskiego walczyło czterech wałbrzyskich zawodników.

Wszyscy to jeszcze kadeci, a na matach w Aqua-Zdroju musieli rywalizować z juniorami. Dlatego podopieczni Michała Jóskowskiego i Waldemara Obuchowicza wywalczyli tylko jeden krążek. Zdobył go Marcin Orliński w wadze 55kg. Na 9 miejscu w tej samej kategorii uplasował się Łukasz Ropiak. W wadze 60 kg na 12 lokacie zawody ukończył Jarosław Wacław, a 11 w wadze 67 kg był Maciej Tomaszewski.

Drużynowo zwyciężył Olimpijczyk Radom, przed Unią Racibórz i AKSem Piotrków Trybunalski. Zagłębie zostało sklasyfikowane na 22 pozycji. Łącznie w Pucharze Polski juniorów wystartowało 92 zawodników z 28 klubów.

Podczas imprezy prezydent Roman Szełemej wręczył tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” rodziniey Bogusława Dąbrowskiego.