Aktualności, Polecamy

Ronal wkracza w jubileusz

Firma Ronal Group, jeden z czołowych światowych producentów obręczy z metali lekkich do samochodów osobowych i użytkowych, świętuje w tym roku 50-lecie swojego istnienia. Z tej okazji we wszystkich oddziałach firmy odbędą się specjalne wydarzenia. Wszystkie organizowane akcje koncentrują się na ponad 8000 pracowników, których zaangażowaniu przedsiębiorstwo w dużej mierze zawdzięcza swój sukces.

W Wałbrzychu obchody jubileuszowe odbędą się 31 maja i 1 czerwca tego roku na placu przy Politechnice Wrocławskiej (teren dawnej zajezdni autobusowej). W ten sposób firma Ronal chciałaby podziękować swoim pracownikom za ich zaangażowanie i wspólny sukces, który potwierdzają rzesze zadowolonych klientów.

Firma Ronal została założona w 1969 roku w niemieckiej miejscowości Walldorf przez Karla Rolanda Wirtha. Rok później w Forst (Niemcy) powstał pierwszy zakład specjalizujący się w produkcji obręczy odlewanych z metali lekkich. Już w 1971 roku Ronal otrzymał pierwsze zlecenie od producenta samochodów. W 1981 roku Karl Wirth zdecydował o dalszym rozwoju firmy, o powstaniu nowego filaru działalności. W Bitche (Francja) rozpoczęto produkcję kabin prysznicowych, które od 2009 powstają pod marką SanSwiss.

W kolejnych dekadach dzięki zaufaniu klientów firma Ronal Group mogła się rozwijać, tworząc coraz więcej miejsc produkcji w różnych krajach i umacniając swoją pozycję na rynku. Dziś w obszarze zarządzania i produkcji dla Ronal Group pracuje ponad 8000 osób w kilku spółkach córkach działających na całym świecie. Ponadto firma w dwóch siedzibach wytwarza własne narzędzia, a także dysponuje własnym centrum logistycznym do dystrybucji swoich produktów, noszącym nazwę Ronlog. Całkiem niedawno – pod koniec 2018 roku – wraz z nową spółką Ronal Technologie GmbH powołano do życia centrum innowacji, w którym opracowywane będą nowe technologie, materiały i produkty jutra, a także rozwiązania, dzięki którym firma będzie mogła wpływać na przyszłą mobilność, aby zapewnić sobie pozycję technologicznego lidera.

Ronal Group, realizując swój projekt Planblue, od dawna ma na względzie odpowiedzialność ponoszoną wobec przyszłych pokoleń. Tworzenie zrównoważonych produktów takich jak obręcz Ronal R60-blue, oszczędna gospodarka surowcami naturalnymi, ograniczenie emisji CO2 oraz angażujące pracowników przedsięwzięcia, to tylko niektóre aspekty strategii zrównoważonego rozwoju, która obejmuje coraz to nowe działania.

Z okazji okrągłych urodzin firma Ronal Group wymyśliła coś specjalnego i stworzyła złotą wersję swojej kultowej obręczy Ronal R50 Aero.

Fot. użyczone/Ronal Group

10 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica