Ropiak zdominował swoją kategorię

W województwie świętokrzyskim odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli nieformalnych mistrzostwa Polski juniorów młodszych w zapasach. Zagłębie Wałbrzych reprezentowało 6 zawodników. Najlepiej z naszych wypadł Mateusz Ropiak, który zdominował kat. 45 kg.

Wałbrzyszanin wygrał wszystkie walki przed czasem. Nie stracił przy tym nawet punktu technicznego i potwierdził że jest najlepszy w kraju, zdobywając złoty medal OOM. Również Mateusz Kaczor udowodnił, że należny do krajowej czołówki zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 60 kg. Jakub Miś po zaciętych walkach zajął piąte miejsce w kategorii wagowej 48 kg. Oskar Wawrzyszyn, Marcin Walczyk oraz Tymoteusz Nawrot zajęli odpowiednio 10 , 11 i 14 miejsce. Są to najmłodsi zawodnicy w tej grupie wiekowej, którzy mają szanse na start w mistrzostwach Europy w młodszej grupie wiekowej, zaplanowanych na czerwiec w Krakowie.
Wałbrzyscy zawodnicy zdobyli jednocześnie 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 48 klubów, które wzięły udział w mistrzostwach. Województwo dolnośląskie zdobyło 3 miejsce drużynowo.
– Jesteśmy zadowoleni z występów naszych zawodników. Dodaje nam to motywacji w dążeniu do obranych przez nas celów – mówi trener Michał Jóskowski.