Na sygnale, Polecamy

Rozbito grupę przestępczą działającą w Wałbrzychu i okolicach

Handel ludźmi, czerpanie korzyści z nierządu, posiadanie broni palnej i narkotyków to tylko niektóre zarzuty, jakie usłyszeli podejrzani zatrzymani przez CBŚP. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy nakłaniali i zmuszali kobiety do uprawiania nierządu czerpiąc z tego zyski. Śledztwo, które nadal jest rozwojowe, nadzoruje Dolnośląski Wydział Prokuratury Krajowej.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu, pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu, od 2015 roku rozpracowywali gang. Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie grupy zajmowali się handlem ludźmi, zmuszali do prostytucji oraz czerpali z nierządu korzyści. Z zebranego materiału wynika, że dwóch członków szajki uczyniło sobie z tego stałe źródło dochodu. Zatrzymano łącznie osiem osób

W toku śledztwa ustalono, że grupa działała w Wałbrzychu i okolicach od 2011 roku. Na jej czele stał 47-letni wałbrzyszanin, Grzegorz W., który werbował kobiety do pracy w agencjach towarzyskich, często wykorzystując ich trudną sytuację finansową i rodzinną. Zdarzało się, że członkowie grupy stosowali wobec kobiet przemoc fizyczną. Po każdej wykonanej usłudze dziewczęta zatrudniane w agencji towarzyskiej zmuszane były do rozliczeń finansowych z członkami szajki.

W trakcie przeszukania mieszkań, domów i innych obiektów użytkowanych przez zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń palną, paralizator, kij baseballowy oraz marihuanę.

Grzegorz W. usłyszał już zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, handlu ludźmi, czerpania korzyści z nierządu oraz posiadania narkotyków. Pozostałym 7 podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlu ludźmi oraz czerpania korzyści z nierządu.

Tytułem tymczasowego zajęcia mienia zabezpieczono 6 samochodów oraz inne mienie ruchome i pieniądze w gotówce o łącznej wartości około 160 tys. zł. Podejrzanym grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. użyczone/cbsp.policja.pl

13 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica