Aktualności, Polecamy

Rozdają dzbanki. I ty możesz je odebrać

Wałbrzyskie Wodociągi konsekwentnie promują akcję „Dobra woda z kranu”, w ramach której zapewniają, że picie wody kranowej bez przegotowania jest zdrowe, praktyczne i oszczędne. Aby zachęcić do picia kranówki, rozdają dzbanki z nadrukiem. Do tej pory sprezentowano ponad 7000 naczyń mieszkańcom z terenu działalności Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.

wodociagi_dzbanki

Po raz pierwszy dzbanki wręczano na wałbrzyskim Podzamczu w grudniu 2014 roku. Już wtedy akcja została bardzo dobrze odebrana i cieszyła się dużym zainteresowaniem. – Dzięki temu upominkowi uświadamiamy naszych odbiorców o tym, że picie wody z kranu jest bezpieczne i niesie ze sobą wiele zalet. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko możemy sporo oszczędzić, ponieważ litr wody z kranu jest tańszy niż 1 grosz, ale też jesteśmy ekologiczni i dbamy o środowisko naturalne – tak dzbankową akcję podsumowuje Marek Mielniczuk, prezes Wodociągów Wałbrzych.

Rzeczywiście, picie wody z kranu ma wiele zalet. Nie trzeba jej przegotowywać, ponieważ jej jakość jest dokładnie sprawdzana w laboratorium. Zanim trafi do kranu, poddawana jest procesom filtrowania, oczyszczania i uzdatniania. Polskie oraz europejskie normy dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi są dość restrykcyjne i przedsiębiorstwa wodociągowe są zobowiązane je spełniać. Niezależne kontrole w zakresie bezpieczeństwa wody dostarczanej mieszkańcom prowadzi również Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna: – Prowadzimy regularne badania, monitoring kontrolny, monitoring przeglądowy w 60 punktach. W naszej ocenie jest to woda bezpieczna i nadaje się do bezpośredniego spożycia – komentuje Małgorzata Bąk, dyrektor PSSE w Wałbrzychu.

Sukces akcji „Dobra woda z kranu” był możliwy także dzięki temu, że wałbrzyska woda jest po prostu smaczna. – Aż 65% wody pobieranej wody pochodzi z ujęć podziemnych, która, jak wiadomo, cechuje się większą mineralizacją – mówi Piotr Gawlewicz, kierownik Wydziału Wodociągów. Stan sieci wodociągowej jest pod stałym nadzorem i gwarantuje bezpieczny przepływ wody. W bieżącym roku wykonano dokładne badanie mineralizacji. Zgodnie z jego wynikami w ujęciu wody w Unisławiu Śląskim występują następujące parametry: potas – 1,5 mg/l, magnez – 12,3 mg/l, wapń 61,9 mg/l, sód – 19,5 mg/l, wodorowęglany (HCO3) 100 mg/l. Parametry te można porównać z niektórymi źródlanymi wodami butelkowanymi i niejednokrotnie wałbrzyska woda wypada korzystniej.

Do akcji stopniowo przekonują się mieszkańcy Wałbrzycha i okolic, którzy dowiedzieli się o tym, że kranówkę można pić bez obaw. Ludzie chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach: – O tym, że można pić wodę prosto z kranu usłyszałam podczas wakacyjnych zajęć organizowanych przez Wodociągi pod hasłem „Z wodą po zdrowie”. Na każdym treningu pracownicy częstowali nas wodą z cytryną i miętą, która była bardzo smaczna. Od tego czasu sama zaczęłam pić kranówkę w domu i jestem zadowolona – mówi pani Małgorzata.

Aby otrzymać dzbanek wystarczy zgłosić się do siedziby Wodociągów Wałbrzych. – Codziennie przychodzą do nas osoby zainteresowane otrzymaniem dzbanka. W pierwszej kolejności sprawdzamy, czy w opłatach za wodę nie ma zaległości. Na jedno gospodarstwo domowe przysługuje jeden dzbanek. Przy odbiorze należy okazać dowód osobisty i wypełnić krótki formularz – informuje Grzegorz Grabowski, kierownik COK.

W ramach akcji „Dobra woda z kranu” Wodociągi planują rozdać jeszcze 3000 dzbanków z nadrukiem, które można odebrać w Centrum Obsługi Klienta przy al. Wyzwolenia 37 w godzinach  otwarcia: poniedziałek, środa, czwartek, piątek od 7:00 do 15:00 oraz we wtorek od 7:00 do 17:00.

Fot. użyczone (Wodociągi Wałbrzych)

4 grudnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica