Aktualności

Rozdzielą kolejne miliony

Aż 6 milionów złotych ma do rozdysponowania Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, który wygrał konkurs na realizację VII edycji inicjatywy JEREMIE. Na Dolnym Śląsku wybrano pięciu pośredników, którzy przez najbliższe pół roku będą udzielać przedsiębiorcom preferencyjnych pożyczek w ramach RPO.

 

 

– Podmioty gospodarcze bardzo chętnie korzystają z oferowanej im formy pomocy jaką jest JEREMIE. Zakłada ona odejście od tradycyjnych dotacji, na rzecz zwrotnej pomocy finansowej w formie kredytów, pożyczek i poręczeń. Dzięki temu unijne pieniądze wracają na rynek i będą pracować dla polskiej gospodarki przez dziesięciolecia – wyjaśnia mechanizm Robert Jagła, prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, który jest jednym z pośredników oferujących pożyczki JEREMIE. Pieniądze może otrzymać właściwie każdy przedsiębiorca i przeznaczyć na sfinansowanie działalności firmy w tym na zakup wyposażenia, inwestycje, tworzenie miejsc pracy, czy wdrażanie innowacji.

Warunki na jakich FRW udziela pożyczek do wartości 100 tys. zł są bardzo atrakcyjne. To m.in. stałe oprocentowanie roczne w wysokości 2% i brak prowizji za rozpatrzenie wniosku.

Przypomnijmy, że JEREMIE to skrót z angielskiego: Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises, czyli wspólne zasoby dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Oficjalne zawarcie umowy na unijne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego odbyło się 25 marca 2015 roku we Wrocławiu.

Fot. użyczone

29 marca 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica