Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Rozmawiali o tajemnicach

Czeski Rychnov nad Kněžnou był miejscem spotkania podmiotów biorących udział w projekcie „Tajemnice militarnych podziemi”. Gminę Głuszyca reprezentowali burmistrz Roman Głód i Katarzyna Łazanowska, kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Głuszycy.

To pierwsze spotkanie lidera i partnerów projektu po otrzymaniu informacji o zdobyciu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Liderem projektu jest czeskie Miasto Rokytnice w Orlickich Górach, reprezentowane przez starostę Petra Hudouska. W spotkaniu oprócz gminy Głuszyca wzięli udział również pozostali partnerzy projektu, którymi są Euroregion Pomezi ČECH, Moravy a Kladska – Euroregion Glacensis, Stachelberg, Mesto Trutnov i gmina Kamienna Góra.

W czasie spotkania ustalono harmonogram realizacji projektu oraz przygotowano dokumentację do podpisania umowy o dofinansowanie. Przypomnijmy, że ogólna wartość projektu wynosi prawie 1,8 mln euro (ponad 7,5 mln zł). Wartość zadania, które zrealizowane zostanie w Głuszycy to ok. 1,7 mln zł, przy dofinansowaniu 85% ogólnej wartości projektu. W ramach projektu zmodernizowane zostaną m.in. ekspozycje Podziemnego Miasta Osówka. Warto również dodać, że projekt „Tajemnice militarnych podziemi” został bardzo wysoko oceniony i znalazł się na piątym miejscu listy rankingowej.

„Tajemnice militarnych podziemi” to po „Malarzach Gór Orlickich i Gór Sowich” kolejny projekt realizowany w ramach polsko-czeskiej współpracy gminy Głuszyca z partnerskim miastem Rokytnice w Orlickich Górach.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

31 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica