Na sygnale, Polecamy

Rozpoczęli akcję „Bezpieczne wakacje”

Do końca sierpnia potrwają działania drogówki ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Akcja rozpoczęła się w miniony piątek. W trakcie trzech pierwszych dni funkcjonariusze zatrzymali 2 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Ujawnili także kilkadziesiąt przewinień związanych z nadmierną prędkością, które są jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Od piątku do niedzieli przy wzmożonym ruchu na drogach, zwiększona ilość policjantów dbała o bezpieczeństwo podróżujących przez miasto i powiat wałbrzyski. Funkcjonariusze prowadzili m.in. kontrole prędkości i ujawnili 34 wykroczenia. Sprawdzali stan techniczny samochodów oraz niezbędne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami.

Podczas akcji „Bezpieczny pierwszy weekend wakacji” mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich to rowerzysta, który jechał rowerem w sobotę około godziny 9:00 w Boguszowie-Gorcach przy ul. Żeromskiego w stanie po użyciu alkoholu, za co otrzymał mandat. Drugi z kierujących utracił natomiast prawo jazdy, ponieważ w niedzielę około godziny 7:30 poruszał się samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Badanie wykazało 0,82 prom. alkoholu w organizmie.

Ponadto policjanci w trakcie weekendu zwracali uwagę na stosowanie się przez kierujących do znaków i sygnałów drogowych oraz na właściwe wykonywanie manewrów, w szczególności wyprzedzania. Na terenie powiatu wałbrzyskiego w trakcie weekendu doszło do jednego wypadku drogowego. W jego wyniku obrażenia odniosła jedna osoba. Funkcjonariusze odnotowali także 13 kolizji.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

25 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica