Aktualności, Polecamy

Roztańczony Wałbrzych

Blisko 300 przedszkolaków z Głuszycy, Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha wzięło udział w jubileuszowym X Turniej Tańca Towarzyskiego. W ceremonii otwarcia, która odbyła się w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, uczestniczyli drużynowi wicemistrzowie Europy w tańcu towarzyskim , jednocześnie laureaci pierwszego turnieju Bartosz Rudyj i Aleksandra Zając (UKTS Cordex).

Najmłodsi mieszkańcy Aglomeracji Wałbrzyskiej ( 4-latkowie) swoje umiejętności prezentowali w pochodzącej z Czech polce. W tej kategorii każde z uczestniczących w turnieju przedszkoli wystawiło po 3 pary, zaś w kategorii pięciolatków przedszkola reprezentowane były przez dwie pary. Pięciolatkowie tańczyli już sambę, cha-chę, walca angielskiego i walca wiedeńskiego. Przedszkola prezentowały także dziecięce formacje. W tej kategorii młodzi tancerze prezentowali się w specjalnie przygotowanych na turniej strojach i wielokrotnie wykorzystywali rekwizyty.
Jak na jubileusz przystało była także programowa nowość: rywalizacja o Puchar UKTS Cordex dla przedszkola. W tej konkurencji zwyciężyła reprezentacja Niepublicznego Przedszkola „Agatka” w Wałbrzychu. Drugie miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole nr 3 w Wałbrzychu, zaś trzecie przypadło Niepublicznemu Przedszkolu Językowemu Chatka Puchatka w Świebodzicach.
W kategorii formacje taneczne zwyciężyło Niepubliczne Przedszkole nr 2 w Wałbrzychu, drugie miejsce przypadło Niepublicznemu Przedszkolu nr 3 w Wałbrzychu, a na trzeciej pozycji uplasowało się Przedszkole Samorządowe z Głuszycy.
Wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalami, dyplomami i upominkami, a przedszkola oprócz medali i dyplomów otrzymały także nagrody rzeczowe – gry i zabawki edukacyjne. Najmłodszym tancerzom swoje programy zaprezentowali członkowie UKTS Cordex. Wielu z nich, podobnie jak aktualni drużynowi wicemistrzowie Europy w tańcu Bartosz Rudyj i Aleksandra Zając na parkiecie Hali Wałbrzyskich Mistrzów rozpoczynało swoją taneczną „przygodę” z tańcem.
Sportową rywalizacje przyszłych mistrzów sportu oceniali: Sylwia Sałamaj z Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych, Monika Zalas z Wydział Sportu Urzędu Miasta w Wałbrzychu oraz tancerka Karolina Antczak.
Turniej zorganizował UKTS Cordex przy wsparciu UM w Wałbrzychu i Szkoły Tańca Cordex.
Fot. użyczone (Tobiasz Sawicki)

16 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica