Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Rusza projekt „Patriotyzm jutra”

To inicjatywa, której celem jest przedstawienie uczniom Gimnazjum Publicznego w Głuszycy w sposób atrakcyjny i nowatorski historii Piastów Śląskich panujących w księstwie świdnicko-jaworskim. W szkołach niestety nie ma prowadzonych zajęć z historii regionalnej lub odbywają się w bardzo okrojonej wersji.

patriotyzm_jutra

„Piastowskie korzenie” przybliżą młodzieży czasy panowania Piastów w naszym regionie. Dla wielu ludzi historia polskości rozpoczęła się na Dolnym Śląsku w 1945 r. Poprzez realizację tego zadania młodzieży dowie się, że historia naszego województwa jest bardzo zróżnicowana, a pierwszymi władcami tych ziem byli Piastowie wywodzący się w prostej linii od Mieszka I. W naszym regionie znajdują się świadectwa panowania Piastów w postaci zamków, ruin, kościołów i innych budowli. Przez wieki zmieniali się właściciele tych ziem.  W 1945 roku przybyli na te tereny Polacy nie mieli pojęcia, że należały one kiedyś do naszych przodków, niestety tej świadomości do dzisiaj nie ma wielu ludzi.

Uczestnikami projektu będzie 30 uczniów Gimnazjum Publicznego w Głuszycy. W ramach przedsięwzięcia zostaną przeprowadzone wykłady z prezentacjami multimedialnymi, wycieczki do okolicznych piastowskich zamków oraz miejsc pamięci dotyczących Piastów. Przewidziano także wyżywienie uczestników, konkurs plastyczny z nagrodami, wydruk albumu. Miejscem realizacji projektu będzie gmina Głuszyca, która jest partnerem w projekcie, który został dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm jutra”.

Fot. użyczone (UM Głuszyca/Fundacja Aktywności Regionalnej)

31 października 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica