Ruszył sezon na Miko?

Mikołaj „Miko” Marczyk w spektakularnym stylu wygrał 47. Rajd Świdnicki-Krause, inaugurację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. Zaledwie 23-letni łodzianin, kierowca Skoda Polska Motorsport o 11,6 sek. zdystansował konkurencję. Wielu obserwatorów już teraz upatruje w nim tegorocznego Mistrza Polski.

Rozegrany w dniach 26-28 kwietnia 47. Rajd Świdnicki-Krause stanowił pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. Do rajdu zgłosiło się 70 załóg, wystartowało 65, a metę osiągnęło już tylko 58.
Zawody wygrali Mikołaj „Miko” Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5), reprezentanci Skoda Polska Motorsport. Drugie miejsce, ze stratą 11,6 sek. zajęli Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń (Ford Fiesta R5). Trzecie miejsce na podium wywalczyli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5), którzy stracili do zwycięzców 37,5 sek.
Triumf w Świdnicy to trzecie w karierze zwycięstwo 23-letniego łodzianina w rundzie RSMP, ale pierwsze na asfaltowej nawierzchni. Spośród 9 oesów Marczyk wygrał 7. Wicemistrz Polski rajd rozpoczął od trzech odcinkowych zwycięstw w sobotę, ale podczas pierwszej niedzielnej próby przestrzelił zakręt, stracił sporo cennych sekund oraz pozycję lidera na rzecz Słobodziana. Już na następnym odcinku odzyskał jednak prowadzenie i nie oddał go do mety.
Dwie próby sportowe, oesy 4 i 9 padły łupem Słobodziana, który popisał się wyjątkowo skuteczną jazdą w rajdzie. Krakowianin zdobył również dodatkowe 5 punktów oraz RMF Maxxx Trophy za najlepszy czas na ostatniej próbie sportowej (Power Stage). Dla Słobodziana, mistrza Polski w klasie Open N był to debiut w rajdzie za kierownicą samochodu R5.
Więcej o rajdzie w najnowszym Tygodniku Wałbrzyskim.