Rzuty rożne nas pogrążyły

Nie udała się wyprawa do Łęcznej piłkarkom AZS PWSZ Wałbrzych. Miejscowy Górnik pokonał podopieczne Kamila Jasińskiego 2:1. Gospodyniom dwukrotnie udało się pokonać Darię Antończyk po rzutach rożnych. Było to przedostatnie spotkanie sezonu zasadniczego w Ekstralidze kobiet.

Mitech_AZS

Od pierwszego gwizdka przyjezdne próbowały zaskoczyć piłkarki Górnika i w 11 min naszym dziewczętom udało się nawet umieścić piłkę w siatce. Dokonała tego Oliwia Maciukiewicz. Niestety sędzina dopatrzyła się pozycji spalonej naszej napastniczki i gola nie uznała. Później przewagę zyskał zespół z Łęcznej, ale bardzo dobrze między słupkami spisywała się Daria Antończyk, której dodatkowo dopisywało szczęście. Tuż przed przerwą przyjezdne powinny objąć prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarką Górnika znalazła się Julia Kowalczyk, która lobem próbowała umieścić piłkę w siatce. Zawodniczka spod Chełmca minimalnie chybiła.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęły piłkarki z Łęcznej, które przejęły inicjatywę i śmiało zaczęły sobie poczynać na połowie wałbrzyszanek. Przewaga gospodyń została udokumentowana w 57 min. Po rzucie rożnym do piłki najwyżej wyskoczyła Natasza Górnica i strzałem głową posłała futbolówkę do siatki akademiczek z ul. Zamkowej. Po zdobyciu gola gospodynie próbowały szybko wyprowadzić nokautujące uderzenie. Zyskały przewagę, ale znów między słupkami wałbrzyskiej bramki znakomicie spisywała się Antończyk. W końcu jednak i ona musiała skapitulować. Po kolejnym kornerze na listę strzelczyń w 82 min wpisała się Anna Sznyrowska. Na otarcie łez w doliczonym już czasie gry honorowego gola zdobyła Małgorzata Mesjasz, ustalając tym samym wynik potyczki.

Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Górnicka (57), 2:0 Sznyrowska (82), 2:1 Mesjasz (90+4)

AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Jelencic, Kowalczyk (75 Pluta), Ratajczak, Dereń, Maciukiewicz, Bezdziecka, Miłek.