Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”…

…ta sentencja doskonale pasuje do jubileuszu 70 lat istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Wałbrzychu.

if

Uroczystości, które odbyły się w miniony piątek, rozpoczęły się mszą w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu. Potem świętowanie okrągłej rocznicy przeniosło się do szkolnej sali gimnastycznej. Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści, władze samorządowe, radni, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły oraz absolwenci. Po powitaniu i przemówieniu dyrektor Jadwigi Spery przyszedł czas na wystąpienia gości, których uczniowie obdarowali drobnymi upominkami – kalendarzem szkolnym ze zdjęciami.

Uczniowie „Piątki” pod kierunkiem Małgorzaty Leszczyńskiej, Agnieszki Drubko, Elżbiety Bibrowskiej oraz Agaty Guzek zaprezentowali z tej wyjątkowej okazji specjalny program artystycznym pod tytułem „Złote lata Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 – kapsuła czasu”. W trakcie przedstawienia na ekranie wyświetlono prezentację multimedialną ilustrującą wydarzenia z historii przygotowaną przez panią Arletę Lenkiewicz. Prawdziwą atrakcją było pudełko niespodzianka otwarte na podwórku szkolnym, z którego wyleciało 70 baloników.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie szkoły, na tę okazję pięknie udekorowanej. W salach i na korytarzach pojawiły się informacje na temat historii i dokonań uczniów na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Rozstrzygnięte zostały konkursy: „Rozmowa z absolwentem – wspomnienia ze szkolnej ławy” oraz konkurs na najlepszą jubileuszową gazetkę klasową. Najciekawsze prace wyeksponowano na specjalnie przygotowanych wystawach. Wielu wzruszeń i radości dostarczyło przekładanie kart starych kronik, oglądanie zdjęć koleżanek i kolegów z klasy, zdjęć z wycieczek, odczytywanie wpisów w kronice. Otwarta została też izba patrona z ciekawymi eksponatami, kolekcją książek autorstwa patronów i udostępnioną korespondencją z Aliną i Czesławem Centkiewiczami.

Na koniec przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców był czas na wspomnienia i spotkania po latach. Ta szczególna uroczystość tylko potwierdziła, że „są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”.

Opr. (red)

Fot. użyczone/Sławomir Skonieczny

11 października 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica