Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Sala widowiskowa w Głuszycy otwarta

Uroczystość uświetnił koncert zespołu Smooth Jazz Quartet. Na zaproszenie burmistrza Głuszycy Romana Głoda w uroczystości uczestniczył m.in. Petr Hudousek, starosta miasta partnerskiego Rokytnice w Orlickich Górach z Czech.

Dla publiczności zagrali: na saksofonie – Krzysztof Kurnyta, na klawiszach – Piotr Sycz, na gitarze basowej- Ryszard  Ogorzelec oraz na perkusji – Mieczysław Gorzała. Kwartet składający się w 75% z głuszyczan i – co warto dodać członków Głuszyckiej Orkiestry Dętej – gra razem od kilku miesięcy w pomieszczeniach głuszyckiego centrum. Instrumentalistów łączy wspólna pasja, jaką jest tworzenie muzyki.

Prace remontowe przy odnawianiu sali widowiskowej objęły wymianę stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej wraz z montażem nowego oświetlenia. Sala i pomieszczenia zaplecza zostały na nowo pomalowane. Położono także nową wykładzinę podłogową.

Zakres prac remontowych został w 80% sfinansowany dzięki otrzymanej przez Głuszyce promesie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zadanie zostało dofinansowane kwotą w wysokości 128 tys. zł. Z budżetu Gminy wydano na ten cel 32 tys. zł, co stanowi 20% wartości całej inwestycji.

Podczas uroczystego otwarcia Sali po remoncie publiczność mogła także zobaczyć prezentację ze zdjęciami i informacjami o historii miejsca, w którym mieści się siedziba Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Materiały udostępnił Grzegorz Czepil, lokalny miłośnik historii.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

10 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica