Same nie mogły, to rywalka im pomogła

Ekstraliga kobiet wznowiła rozgrywki po przerwie zimowej, a na dobry początek piłkarki z Wałbrzycha zgarnęły komplet punktów po meczu w Radomiu. Sportowa Czwórka zawiesiła jednak wysoko poprzeczkę i skończyło się na skromnym 0:1, po samobójczym trafieniu Karoliny Mućki.

To było spotkanie z serii „wygrać bez względu na styl”. I sztuka ta udała się dziewczętom prowadzonym przez trenera Kamila Jasińskiego. Pierwsza połowa była dość sennym widowiskiem. Oba zespoły, grając na boisku ze sztuczną murawą, raczej pilnowały dostępu do własnej bramki, niż myślały o ofensywnych fajerwerkach. Lekką przewagę posiadały wałbrzyszanki, ale oprócz kilku rzutów rożnych niewiele przyjezdne potrafiły wskórać na połowie Sportowej Czwórki. Radomianki z kolei praktycznie ani razu nie zagroziły Weronice Klimek, stojącej między słupkami bramki akademiczek.

Zaraz po zmianie stron niewiele zabrakło, a wałbrzyszanki w końcu uniosłyby ręce w geście triumfu. Niestety Jessica Pluta w dobrej sytuacji nie trafiła czysto w piłkę. Po tej sytuacji wydawało się, że przyjezdne z animuszem ruszą na swe przeciwniczki, ale nic takiego nie miało miejsca. Piłkarki AZS PWSZ spokojnie rozgrywały swoje akcje, wyczekując tego jedynego momentu, który mógłby rozstrzygnąć losy potyczki. I w końcu doczekały się w 79 min. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym zespołu z Radomia piłka odbita od Karoliny Mućki minęła linię bramkową. Choć gospodyniom, reklamującym, że nie było gola, udało się wybić futbolówkę, to jednak sędzina pokazał na środek boiska. Chwilę później dziewczęta z Wałbrzycha miały okazję podwyższyć prowadzenie. W 84 min po faulu na Julicie Głąb akademiczki wykonywały rzut karny. Tym razem Małgorzata Mesjasz przestrzeliła z 11 m. i spotkanie zakończyło się skromną wygraną podopiecznych Kamila Jasińskiego.

Sportowa Czwórka Radom – AZS PWSZ Wałbrzych 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Mućka (79 – samobójcza)

AZS PWSZ: Klimek – Szewczuk, Mesjasz, Zawadzka, Aszkiełowicz, Dereń, Pluta (62 Ratajczak), Siwińska, Rozmus, Kowalczyk, Głąb.