Na sygnale, Polecamy

Samochód zapalił się po tym jak „ściął” latarnię

Auto kierowane przez pijanego mężczyznę po uderzeniu w latarnię stanęło w ogniu. Zatrzymany przez policjantów 29-latek miał dodatkowo zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Dniu Kobiet po godz. 19:00 przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia o kolizji ustalili, że kierowca samochodu z powodu nadmiernej prędkości przejechał przez pas zieleni znajdujący się na środku ronda, a następnie uderzył w znajdującą się na poboczu drogi latarnię. Na szczęście zarówno sprawca zdarzenia jak i pasażer, którym nic poważnego się nie stało, zdążyli wysiąść z pojazdu. Chwilę później auto stanęło w płomieniach. Ugasili go będący na miejscu strażacy.

W trakcie dalszych czynności policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie wykazało u 29-latka ponad 2 prom. tej substancji w organizmie. Dodatkowo mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku. Wrak pojazdu po czynnościach został odholowany przez funkcjonariuszy na parking strzeżony.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwa oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Decyzją sądu 29-latek został tymczasowo aresztowany na  miesiąc.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

11 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica