Aktualności, Polecamy

Sensacyjne odkrycie w Książu

Po tym jak w czerwcu przypadkowo natrafiono na tzw. Basztę Lodową, chyba nikt w zamku nie przypuszczał, że wkrótce będzie można się pochwalić kolejnym odkryciem. Pod posadzką baszty znaleziono średniowieczną studnię!   

Baszta_ksiaz

Według Marka Kowalskiego z wałbrzyskiej delegatury Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu obiekt ma charakter późnośredniowieczny. Studnia, której głębokość może sięgać nawet 50 m, na całej swej długości jest czworoboczna, bez widocznych obwałów, bez spękań powstających przy użyciu materiałów  wybuchowych, bez odchodzących chodników i innych instalacji, które mogłyby sugerować powiązanie z podziemiami RIESE. Zrobione zdjęcia  specjalistyczną kamerą ukazują też porzucone we wnętrzu dłuta.

Dalsze prace w obiekcie będą prowadzić już naukowcy. Jednak nie jest możliwe zbadanie studni bez rozebrania posadzki, która ułożona jest na wylewce betonowej o grubości co najmniej pół metra. Na razie obiekt został zabezpieczony, a prace eksploracyjne zakończone.

Fot. użyczone (Zamek Książ)

24 września 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica