Sezon skończony. Dziękujemy

FutureNet Śląsk po raz trzeci wygrał z Górnikiem Trans.eu i zakończył rywalizację w I rundzie play-off I ligi koszykarzy. Wrocławianie zwyciężyli w serii 3:1. Niedzielną wygraną w Wałbrzychu goście zawdzięczają swoim obwodowym graczom, którzy trafiali ważne rzuty z dystansu. Dla biało-niebieskich ta porażka oznacza koniec sezonu.

Nikt za tę przegraną nie może mieć pretensji do podopiecznych Marcina Radomskiego. Robili, co mogli, ale w niedzielę Śląsk był po prostu lepszy. Koszykarze spod Chełmca i tak mogą zaliczyć sezon do udanych. Jako beniaminek nie tylko utrzymali się w stawce, ale wywalczyli awans do fazy play-off. W której przegrali w starciu z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego.
Od pierwszego gwizdka niedzielnej potyczki obie drużyny grały punkt za punkt. Po pierwszej kwarcie to jednak przyjezdni byli minimalnie lepsi. W drugiej części gracze FutureNet Śląsk zaczęli przejmować inicjatywę prowadząc w pewnym momencie 38:30. Przed przerwą słabo w ataku w szeregach biało-niebieskich spisywali się zawodnicy, którzy często stanowili o sile ofensywy Górnika Trans.eu – Hubert Kruszczyński i Grzegorz Małecki. Wałbrzyszan w grze utrzymywali za to Bartłomiej Ratajczak i niezawodny Piotr Niedźwiedzki. Do przerwy gospodarze tracili do rywali 4 oczka (37:41).
Po zmianie stron grający szybko po obwodzie wrocławianie cierpliwie szukali otwartych pozycji do rzutu zza łuku i na nieszczęście podopiecznych trenera Radomskiego trafiali z dystansu. Od stanu 42:44 kolejny fragment gospodarze przegrali 2:14 i zaczęli tracić dystans do przeciwników. W tym czasie przyjezdni aż czterokrotnie trafili zza linii 6,75 m. W tym dwukrotnie niemal po identycznych akcjach i z podobnej pozycji Robert Skibniewski. Przy wyniku 44:58 widać było po Górnikach pierwsze oznaki zrezygnowania. Mecz zaczął wymykać im się z rąk. Gdy na początku czwartej ćwiartki piąte przewinienie złapał Niedźwiedzki stało się jasne, że wałbrzyszanie tego spotkania nie wygrają. Koszykarze z Wrocławia szybko zbudowali 20-punktową przewagę i obronili ją do końcowego gwizdka. Biało-niebieskim, mimo porażki, należą się słowa podziękowania za cały sezon.
Górnik Trans.eu Wałbrzych – FutureNet Śląsk Wrocław 65:86 (18:20, 19:21, 14:23, 14:22)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 13, Wróbel 13, Ratajczak 12, Durski 8, Glapiński 5, Spała 5, Krzywdziński 5, Małecki 2, Kruszczyński 2, Der 0, Kłyż 0, Jeziorowski 0.