Aktualności, Polecamy

Sięgnij po 80 tysięcy złotych i zostań swoim szefem!

Nie pracujesz i myślisz o własnym biznesie? Jesteś osobą bezrobotną i potrzebujesz pożyczki na założenie firmy? Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wspiera osoby w wieku minimum 30 lat, pozostające bez pracy, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą. Na przyszłych przedsiębiorców z unijnego programu Mikropożyczka czeka blisko 6 ml zł.

Wsparcie z projektu Mikropożyczka to szansa dla osób bez pracy, które maja pomysł, chcą rozpocząć własną działalność, ale brakuje im na to funduszy.

– Środki finansowe dedykowane są przede wszystkim do osób od 30 roku życia, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy: osób w wieku 50 lat i więcej, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, osób długotrwale bezrobotnych oraz o niskich kwalifikacjach – mówi Robert Jagła, prezes zarządu Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. – W ramach pożyczki finansowane będą wydatki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej na terenie województwa dolnośląskiego. Wkład pożyczki w koszcie realizowanego przedsięwzięcia rozwojowego może stanowić do 100% jego wartości – dodaje prezes FRW.

Maksymalna kwota Mikropożyczki wynosi do 80 tys. zł, a maksymalny okres spłaty 7 lat. Istnieje także możliwość 12 miesięcznej karencji. Oprocentowanie roczne to zaledwie 0,175%. Co ważne, pożyczkobiorca nie musi obawiać się żadnych dodatkowych kosztów. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego nie pobiera żadnych opłat i prowizji za udzielenie pożyczki oraz nieodpłatnie pomaga przy wypełnieniu wniosku. Przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie jedną pożyczkę w ramach programu Mikropożyczka. Musi także prowadzić  działalność gospodarczą przez okres co najmniej 12 miesięcy od dnia faktycznego jej rozpoczęcia.

– Atrakcyjne oprocentowanie, brak prowizji, krótki czas rozpatrzenia wniosku, prosty sposób otrzymania środków finansowych. To główne zalety programu  – wylicza Łukasz Ziółkowski, właściciel nowo powstałej firmy Ziółkowscy.

Pierwszy beneficjent Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w ramach Mikropożyczki uruchomił działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług doradztwa dla branży gastronomicznej w projektowaniu lokali, ciągów technologicznych oraz dostosowywania lokali do wymogów sanitarnych.

– Drugim obszarem działania firmy jest sprzedaż odzieży dla branży gastronomicznej prowadzona zarówno bezpośrednio w kontakcie z odbiorcami jak i przez internet, w tym projektowanie i wykonywanie nadruków na odzieży. Docelowo planuję także rozszerzenie usług o produkcje filmów reklamowych i okolicznościowych przy wykorzystaniu kamery i drona – tłumaczy młody przedsiębiorca, Łukasz Ziółkowski.

Więcej informacji na temat Mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej na stronie www.frw.pl

Fot. użyczone (FRW)

25 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica