Aktualności, Polecamy

Sięgnij po miliony

Są na wyciągnięcie ręki. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą ta pomoc jest dla ciebie. Samorząd Dolnego Śląska rozpoczął właśnie wdrażanie nowego programu wsparcia rozwoju przedsiębiorczości w regionie. Do rozdysponowania jest ponad 750 mln zł.

miliony_dla_firm

Wszystko dzięki umowie, którą marszałek województwa Cezary Przybylski podpisał oraz Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, podpisali z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Za sprawa tego porozumienia do dolnośląskich firm trafi ponad 750 mln zł. Na wsparcie mogą liczyć małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby bezrobotne, które rozpoczynają swoją działalność.

Umowę zawarto w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie. Zgodnie z porozumieniem samorząd województwa powierzył Bankowi Gospodarstwa Krajowego rolę operatora finansowego. Bank zajmie się wyborem pośredników finansowych, których zadaniem będzie stworzenie korzystnych instrumentów finansowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz osób bezrobotnych, chcących założyć własną firmę. Wśród form pomocy znajdą się m.in. niskooprocentowane mikropożyczki, kredyty i poręczenia.

– W sumie to ok. 756 mln złotych, które będzie można przeznaczyć na rozbudowę istniejących przedsiębiorstw, inwestycje w sprzęt produkcyjny i nowoczesne rozwiązania prowadzące do zwiększenia skali działalności firmy oraz wzbogacenia jej oferty. Szacujemy, że z pomocy może skorzystać nawet kilka tysięcy beneficjentów – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Oprócz kredytów rozwojowych, w programie dostępne będą też pożyczki na przedsięwzięcia zwiększające efektywność energetyczną firm i umożliwiające produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Umowa między województwem i Bankiem Gospodarstwa Krajowego ma obowiązywać do 2023 roku. Porozumienie podpisało też siedem innych województw, które zdecydowały się na współpracę z BGK. W sumie rozdzieli on prawie 1,5 mld zł na rozwój przedsiębiorczości.

Fot. użyczone (UMWD)

3 grudnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica