Kultura, Polecamy

Sienkiewicz po premierze

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza do szukania źródeł. W najbliższy weekend artyści z Szaniawskiego zagrają dwa spektakle. Oba warte uwagi. Jeden to nowość w repertuarze. Tym bardziej zapraszamy na pokazy popremierowe.

„Kokaina i sprawiedliwość dla wszystkich”

tekst Żelisław Żelisławski

reżyseria Szymon Kaczmarek

scenografia i kostiumy Kaja Migdałek

Obsada: Karolina Krawiec, Irena Sierakowska, Michał Kosela, Rafał Kosowski,

Zbigniew Antoniewicz [TBK], Marcin Trzęsowski [TBK], Michał Wierzbicki [TBK]

To opowieść o narkobiznesie, uczciwym handlu, kapitalistycznym śnie i globalnej odpowiedzialności każdego z nas. Na deskach „Szaniawskiego” sensacyjny spektakl o wolnym rynku, globalnej gospodarce i paradoksach, które pozwalają nam utrzymać czyste sumienie i dobre samopoczucie, a przestępcom zarabiać miliony.

Zapraszamy na fascynującą i niepokojącą podróż kokainowym szlakiem. Od uprawy i techniki produkcji na zboczach Andów, poprzez zagmatwane, transoceaniczne drogi dystrybucji, aż do wyniszczającej wojny pomiędzy kartelami, policją i wojskiem, która rozpoczęła się za biurkiem w Białym Domu, a pochłania dziesiątki tysięcy cywilnych ofiar rocznie.

Spektakl jest koprodukcją z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

9 marca 2018 / godz. 19.00 / Scena Kameralna

„Sienkiewicz Superstar (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)”

tekst, dramaturgia: Jan Czapliński

reżyseria: Aneta Groszyńska

scenografia: Tomasz Walesiak

muzyka: Jerzy Rogiewicz

ruch sceniczny: Mikołaj Karczewski

obsada: Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski

„Sienkiewicz Superstar” w reżyserii Anety Groszyńskiej do tekstu Jana Czaplińskiego – duetu realizatorów, którzy dali się już poznać m.in. jako autorzy nagradzanej na festiwalach „Zapolskiej Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)”.

W teatralnym sequelu postanowili się przyjrzeć Henrykowi Sienkiewiczowi – „pisarzowi, który dał nam historię”. „Sienkiewicz Superstar…” to wgląd w biografię najsłynniejszego i zdecydowanie najbardziej popularnego polskiego pisarza. To wycieczka do przełomu XIX i XX wieku i przyjrzenie się źródłom naszej dzisiejszej sytuacji. To zarazem wycieczka w Polskę AD 2018, świętującą właśnie stulecie niepodległości.

W jakiej formie będziemy obchodzić to święto? W jakim rytmie machać flagą? Jakie historie opowiemy sobie przy tej okazji? I czy Sienkiewicz ma z tym ciągle coś wspólnego?

Po pomniku dla Zapolskiej, lustracja Sienkiewicza i jego mitologii, ideologii i osobliwego wpływu na XXI-wieczne umysły. Dlaczego Sienkiewicza nienawidziła większość kolegów pisarzy? Za co wielbią go tłumy? I – czy rzeczywiście tłumy go czytają…

Nowość w repertuarze, pokazy popremierowe!

10 marca 2018 / godz. 18.00 / Duża Scena

11 marca 2018 / godz. 18.00 / Duża Scena

Rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Fot. użyczone (Natalia Kabanow)

9 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica