Kultura, Polecamy

Ślady Abakanowicz

– Myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać, że Magdalena Abakanowicz jest bohaterką, nie tylko dla Polaków – mówiła kuratorka Maria Rus Bojan, otwierając wystawę wybitnej rzeźbiarki „Obecność, Istota, Tożsamość” w Galerii Sztuki Współczesnej Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

– Kiedy studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych w Siedmiogrodzie, nasi wykładowcy mówili nam, że Abakanowicz to jedno z największych nazwisk w historii rzeźby. Może państwo tego w Polsce nie wiedzą, gdy powiem, że nie ma ani jednego ośrodka artystycznego i muzealnego w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie przynajmniej jednego lub dwóch dzieł Magdaleny Abakanowicz nie byłoby w formie oryginału lub reprodukcji – dodawała Maria Rus Bojan.

„Obecność, Istota, Tożsamość” to niezwykły zbiór rzeźb Abakanowicz, obejmujący okres od początku lat 70. XX wieku do końca pierwszej dekady XXI wieku. To również bogata ekspozycja unikalnych dzieł monumentalnych artystki, pokazanych na wolnym powietrzu.

Wystawa potrwa do 30 grudnia 2018 roku. Wstęp: 5 zł bilet normalny, 3 zł bilet ulgowy.

Więcej w najnowszym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego.

Alicja Śliwa

Fot. Alicja Śliwa

10 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica